Senniki

Pomyślałam, że zrobie taki wpis, bo ciągle ktoś do mnie trafia (tu i na starą dziuple), szukając wyjaśnienia snu. Tymczasem wszystkie senniki można pod tramwaj podłożyć, naprawdę. Najlepszy sennik każdy może napisać dla siebie, bo każdy sam siebie zna najlepiej. Oczywiście nie da się tego zrobić w krótkim czasie. Warto jednak zacząć notować sny. Obserwować co się dzieje w życiu. Z czasem można będzie zaobserwować pewne sygnały. Np komuś często śni się stłuczony talerz, a potem coś się niedobrego dzieje w pracy, lub w domu.

Sen o domu co innego może znaczyć dla kogoś kto buduje dom, a co innego dla kogoś kto nie ma własnego kąta. Często dom odzwierciedla nasze zdrowie. Im gorzej wygląda taki budynek, tym szybciej trzeba się zając swoim zdrowiem, nie tylko fizycznym. Walący się dom, może oznaczać śmierć, zwykle nie osoby śniącej, ale kogoś w rodzinie. Tak było w moim przypadku, krótko po takim walącym się budynku, we śnie, zmarła moja babcia.

Robienie porządków też różnie można rozumieć. Mogą być dosłowne, ale też sen o porządkach, może być sygnałem, że trzeba uporządkować swoje życie. I to nie tylko na jednym poziomie.

Sny o ślubach często mają znaczenie odwrotne, tzn jeśli śnisz, że bierzesz ślub z ukochanym/ukochaną, w rzeczywistości może dojść do zerwania. Co do zaręczyn, nie wiem. Ze snem o śmierci, kogoś bliskiego jest podobnie, jak ze ślubem. Jeśli we śnie ktoś umiera, na jawie może żyć jeszcze bardzo długo.

Zwierzaki we śnie. Tu też jest różnie. Co innego zwierzak znaczy dla hodowcy, a co innego dla kogoś kto nie ma zwierzaka. Co innego też dla kogoś kto zwierząt się boi, czy ich nie lubi. Pies zwykle oznacza przyjaciela, ale dla hodowcy ma znaczenie zupełnie inne. Jeśli ktoś się psów boi, też powinien inaczej spojrzeć na taki sen. Ważny jest też kolor sierści. Czarny najczęściej jest negatywny.

Negatywne znaczenie mają: szczury, pająki, węże itp. Ale tylko dla kogoś kto nie ma z nimi nic wspólnego na co dzień (nie pracuje w zoo, w sklepie ze zwierzakami, niektórzy hodują pająki, czy węże, lub szczury).

Rozpisałam się, więc może już wystarczy. Obserwujcie swoje sny indywidualnie, a nie tak, jakby to samo miało dla wszystkich to samo znaczenie. /we wrześniu już pisałam na ten temat, ale nieco mniej/.

Reklamy

7 Komentarzy

Filed under Różne

7 responses to “Senniki

 1. irytek

  Staram się zaraz zapomnieć swoje sny i nie nadawać im znaczenia. Po co mam się sugerować i obawiać czegoś przykrego. Co ma być, to będzie.

 2. finetka

  A u mnie tylko w niektórych przypadkach, zapala się jakby lampka, na które sny mam zwrócić uwagę.
  Sny to nasza podświadomość, czasem daje nam sygnały, ostrzega, nie należy tego lekceważyć.

  Natomiast nie zgadzam się ze stwierdzeniem Co ma być to będzie…, bo to tak, jakby ktoś nie miał wpływu na własne życie. Jakby się miał unosić na fali.

 3. irytek

  Finetko, to nie tak, ale jeśli nie znam wytłumaczenia snu, to lepiej nie doszukiwać się w nim znaczeń, bo znając siebie, pozytywne by nie były. A tak nic nie wiem i spokojnie żyję;) Wpływ na życie wolę mieć w realistycznym świecie. Czasami można się tak zasugerować, że ściąga się na siebie to, czego się chciało uniknąć.

 4. finetka

  Irytku tośmy się obie nie zrozumiały. Nie chodzi o to by szukać znaczenia snu na siłę. Ale (o ile się pamięta) czasem zwrócić uwagę na sen, lub jego fragment. Szczególnie, gdy się coś powtarza.

  A tak na marginesie, dziś miałam ciekawy sen (nie jeden, ale jak zwykle najlepiej pamiętam ten ostatni). Wyciągałam różności ze starej skrzyni po przodkach. Czego tam nie było: monety wszelakie, w tym złote. Butelki z winem… 🙂

 5. irytek

  hehe, takich snów bym sobie życzyła, raz mi się tylko zdażyło w śnie zjeść pyszne ciastko:) Finetko, a zdążyłaś się go napić?;)

 6. finetka

  he he a nie trunków do ust nie biorę

 7. finetka

  DOPISEK do notki
  Trzeba pamiętać, że to sam śniący stwarza symbole w swoich snach, przekazują one wiadomość. Nie jest ważne co dany symbol oznacza dla kogoś innego, ważne co znaczy dla śniącego.

  Nie szukajcie znaczenia swojego symbolu w sennikach, które ktoś napisał, nie ma uniwersalnego sennika, gdzie do każdego wszystko pasuje.

  To w sobie należy szukać znaczenia symbolu ze swojego snu. Intuicja może ci podpowiedzieć o co chodzi. Jeśli w danym momencie nic ci nie przychodzi na myśl, zapisz sen, to co z niego pamiętasz, może za jakiś czas dostaniesz odpowiedź.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s